Balkonų apdaila

Balkono įstiklinimas.

Teisingai įstiklintas balkonas gali sutaupyti apie 25% šilumos energijos, už kurią jūs sumokate šilumos tiekėjui. Prieš užsakinėjant balkono rėmus išsiaiškinkite, kokio rezultato Jūs tikitės, kokius reikalavimus iškeliate langų gamintojui ir koks galutinis visų užsakytų darbų rezultatas Jus tenkins.

Pagrindiniai klausimai kuriuos reikia užsiduoti:                                                                                                        

Ar mes norime šilto balkono ar mums reikalinga tik užuovėja?

Pasirenkant balkono rėmus reikia apsispręsti ar norime kad balkone būtu šiltą ir sandaru ar užtenka tik užuovėjos nuo vėjo ir kritulių. Balkono konstrukcija pagaminti iš plastikinių rėmų užtikrins stiklinamos patalpos sandarumą, apsaugos nuo kritulių, vėjo o taip pat padidins šilumos izoliacija. Visumoje patalpoje kuri ribojasi su balkonu, šildymo sezono metu temperatūra pakils keletą laipsnių, ženkliai pagerės patalpos garso izoliacija.

Žmonėms kurie balkoną išnaudoja kaip sandėliuką ar vasaros lodžija, vertėtų atkreipti dėmesį į aliuminio profolių balkonus. Tai vadinama šalta aliuminio sistema, kuri pasižymi konstrukcijos grakštumu, ekspluatacijos kokybę ir ilgaamžiškumu. Visos stumdomos langų dalys leidžia plačiai „atverti“ langus sustumiant visas varstomas dalis į vieną pusę. Aliuminio konstrukcijos  apsaugos Jūsų balkoną nuo kritulių ir vėjo, tačiau šiluminėmis savybėmis jis  nepasižymi. Neretai pasitaikantis reiškinys – rasojantis stiklai. Tai atsitinka dėl temperatūrų skirtumo ir drėgmės esančios patalpos viduje.

Taigi prieš priimdami  sprendimą  užsiduokite klausimu: o, kokio rezultato tikiuosi?

Kiek varstomų dalių turėtu būti?

Renkantis varstomų dalių skaičių balkono kontrukcijai iš plastiko,  reikia atkreipti dėmesį į keletą faktorių.

·         Galimybė nusivalyti langus. Balkono langai yra kur kas aukštesni nei kambario langai, todėl pasiekti tolimus kampus nevarstomų dalių yra sunku ir nepatogu. Dažnai nepersisvėrus per langą ar neatsistojus ant palangės to net nepavyksta padaryti. Kuo aukščiau gyvenate tuo daugiau nepatogumo patiriate.

·         Ar balkono langas yra saulėtoje pietinėje pusėje. Jei taip, tai papildoma varstoma dalis tikrai nepamaišys. Tai, kad žiema sutaupote šilumos, vasarą gali turėti priešinga efektą ir tam, kad neturėti šiltnamio efekto gali tekti plačiau atverti langus.

·         Idealu, kai varstosi visos langų dalys. Bet jei dėl finansinių ar kitokių priežasčių to padaryti neįmanoma, rinkitės variantą, kai darinėjasi kas antra dalis, na o jeigu Jūsų balkonas iš trijų dalių, tai kad atsidarytu dvi kraštinės dalys, o vidurinė liktu fiksuota.

·         Taip pat pravartu atkreipti dėmesį į tai, kad  žmonės išnaudodami nedidelį balkono plotą mėgsta įsirengti sienines spintas balkono galuose. Tuo atvejų negalima pasidaryti kraštinių dalių darinėjamų, nes jos remsis į Jūsų baldą ir Jūs negalėsite atidaryti lango.

Aliuminio konstrukcijos balkone, paprastai būna visos dalys stumdomos , todėl ten rekia rinktis dviejų ar trijų bėgelių  rėmą. Esant poriniam stumdomų dalių skaičiui reikia rinktis dviejų bėgelių sistemą, o neporiniam – trijų bėgelių sistemą.

 Teisingai pasirinkę, sutaupysite pinigų, turėsite patogų gaminį, kuriuo džiaugsitės ilgus metus.

Ar reikalinga balkone palangė?

Palangė reikalinga ne visada. Jei Jūsų balkonas labai siauras, ar Jūs tiesiog nenorite, tai tebūnie. Tačiau palangė tai lango užbaigimas, kuri paslepia montavimo detales ir montažine putas. Taip pat, palangė suteikia nemažai patogumo – tai lyg mini bariukas pasidėti kavos puodeliui, pastatyti gėlę, ar pačiam atsiremti. Tai pat efektyviai išnaudojant balkono plotą, po palange galimą įsirengti lentynas ar spinteles. Taigi spręskite patys reikia Jums palangės ar ne ir kokio pločio?

Ar darytis vidaus apdailą?

Pats paprasčiausias būdas susitvarkyti balkoną, tai išsibalinti lubas, nusidažyti sienas ir grindis. Tačiau, kaip praktika rodo, po to kai žmonės įsistikliną ir pajaučią tą komfortą kurį suteikią naujai įstatyti balkono langai, apima noras įrengti balkoną iki galo ir turėti mini kambariuką su plačiu panoraminiu vaizdu, kuriame būtu jauku ryte pagurkšnoti kavos, o vakare su draugais pasėdėti prie stiklo vyno.

LABAI SVARBU: jei pageidausite balkono apdailą darytis iš gipso kartono ar apsikalti dailylentėmis, būtinai apie tai pasakykite meistrui kuris atvyko pas Jus išmatuoti balkono.

Visos karkasinės konstrukcijos storiną sieną, todėl meistras matuodamas įvertins šiltinimo ir apdailos storį ir galės pagaminti tinkamų matmenų balkono rėmą.

Ar reikia šiltinti balkoną?

Jei jau įsirenginėjate balkoną ir skyrėte tam jau pakankamą sumą pinigų, tai pačios šiltinimo medžiagos sudaro tik nedidelę kainos dalį. Rekomenduojame lubas šiltintis 30 – 50mm storio polestirolių, laukines sienas 50mm, balkono turėklus 50-100mm, grindis 50 – 100mm.  

Kokias apdailinęs medžiagas panaudoti?

Šiais laikais yra labai platus medžiagų pasirinkimas ir pagal kainą ir pagal kokybę. Pagrindinis reikalavimas turėtu būti atsparumas drėgmei ir temperatūriniam svyravimui. Kadangi, kaip taisyklė, balkonas yra blogai apšildoma patalpa, ir jo temperatūrinis režimas priklauso nuo atidarytų langų, tai apdailos medžiagos turi būti atitinkančios ekspluatacijos sąlygas.